Cieszę się waszym szczęściem

Cieszę się waszym szczęściem

Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwa, bo spełniło się moje marzenie. Powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku w Strzelinie. Było z tym wiele problemów, ale udało się. Jesteśmy tu wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i szczęśliwi, że powstało coś, co pozwoli na rozwinięcie skrzydeł ludziom, którzy mają dużo wolnego czasu.

Muszę powiedzieć, że na pewno sama bym tego nie zrobiła, pomagało w realizacji tego przedsięwzięcia wielu ludzi. Chciałabym im wszystkim serdecznie podziękować i życzyć dużo wytrwałości w dalszej pracy nad rozwijaniem tego uniwersytetu. Serdecznie dziękuje mojemu mężowi Julianowi, który bardzo zaangażował się w pracę nad tworzeniem uniwersytetu, zwłaszcza, że ja miałam kłopoty zdrowotne / operacja kolana / , podtrzymywał mnie na duchu oraz wspierał w działaniach.

Dziękuję Pani Krysi Grobelnej i Kazi Dragańczuk które są wspaniałymi organizatorkami wielu udanych imprez i wycieczek, które od samego początku bardzo aktywnie angażowały się w pracę, często kosztem rodziny.

Dziękuje Panu Burmistrzowi Jerzemu Matusiakowi, który wspierał wszystkie nasze działania. Dziękuje Pani Mirosławie Czujewicz – nowo wybranej Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelinie, która uporała się z biurokracją i zarejestrowała stowarzyszenie. Dziękuje wszystkim osobom, które poświęcały swój wolny czas i pomagały we wszystkich działaniach, zaprzyjaźnionym Uniwersytetom z innych miast: Wrocławia, Brzegu, Obornik Śląskich i Bielawy a szczególnie dziękuję Pani dr Walentynie Wnuk za udzielanie rad i wskazówek i za to, że swoja osobowością zachęciła naszych kandydatów do utworzenia tego uniwersytetu.

Dziękuję Władziowi Marcinowskiemu i jego żonie Mariannie, Bolkowi Chorążemu, Ryszardzie Jastrzębskiej, Ani Kasperkiewicz, Zosi Piątkowskiej i wszystkim pozostałym założycielom uniwersytetu, jeszcze raz wszystkim dziękuje i cieszę się waszym szczęściem.

Małgorzata Mendak

Autorka projektu powołania w Strzelinie UTW

Dodaj komentarz