O nas

O Uniwersytetach Trzeciego Wieku słyszałam już dawno. Moim marzeniem była realizacja tego pomysłu w środowisku powiatu strzelińskiego. Jednak sam pomysł to za mało. Trzeba dużo samozaparcia, aby pokonać piętrzące się po drodze problemy. Uznałam jednak  to zadanie za priorytetowe, godne największego poświęcenia i podjęłam się jego realizacji.

Wszyscy doskonale wiedzą, że takie przedsięwzięcie potrzebuje wielkiego zaangażowania wielu ludzi. Ponieważ Strzelin nie ma wyższej uczelni, przy której mógłby powstać taki uniwersytet, postanowiłam powołać go jako stowarzyszenie. Udało się !!! Jestem szczęśliwa, nareszcie mogę rozwinąć skrzydła i zrobić coś naprawdę wielkiego. Chciałabym zrealizować ideę wielkiego Polaka Stefana Żeromskiego, który w  „Syzyfowych pracach „stwierdza:  „Nauka jest jak niezmierzone morze… Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”.

Na naszym terenie jest wielu mądrych, inteligentnych ludzi, którzy czują się niepotrzebni i pomijani. Każdy ma prawo być aktywnym bez względu na wiek. Trzeba zjednoczyć tych ludzi po to, by mogli pomóc nie tylko sobie, ale i innym. Mam nadzieję, że praca przy organizowaniu i pomoc w prowadzeniu Strzelińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku da mi wiele satysfakcji i jeszcze dużo mnie nauczy.

Dodaj komentarz