UTW daje szansę

UTW daje szansę

Kilka miesięcy temu dwójka ludzi mająca pomysł, wiele energii do pracy i potrzebę tworzenia czegoś dla innych ludzi, stosując prawo dawania założyła UTW w Strzelinie. Ludźmi tymi, którzy w dalszym ciągu pomagają nam i służą swoim doświadczeniem są państwo Małgorzata i Julian Mendakowie. To dzięki nim oraz bardzo dużej pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Pana Jerzego Matusiaka w dniu 4 listopada 2005roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2005/2006 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Strzelin, w której mogliśmy my studenci uczestniczyć.

Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście z Uniwersytetu Wrocławskiego, i Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej z Brzegu oraz przedsta-wiciele władz samorządowych, gospodarczych i kościelnych z naszego terenu. Po krótkim powitaniu przybyłych gości przez Prezes UTW Mirosławę Czujewicz , piękny występ dała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie rozpoczęty Gaudeamus.

Były przemówienia, między innymi Pani Stanisławy Warmus, która w bardzo ciepłych słowach i z entuzjazmem wyraziła swoja opinię o naszym UTW . Natomiast koleżanka nasza Krystyna Grobelna w formie pół żartem i pół serio przedstawiła przebieg tworzenia się i raczkowania UTW w Strzelinie.

W trakcie spotkania wykład o potrzebie i ważności ruchu a tym samym sprawności psychicznej i fizycznej w naszym wieku wygłosiła pani dr Grażyna Dąbrowska z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który wysłuchaliśmy z wielką uwagą i uznaniem, postanawiając w duchu, że chociaż część z tych rad przyjmiemy do naszego życia.

UTW daje szansę ludziom którzy po ukończeniu pracy zawodowej zostali praktycznie zepchnięci na margines społeczeństwa do urzeczywistniania swoich marzeń oraz potrzeb bycia z drugim człowiekiem. Uczestnicząc w tej uroczystości odczułam atmosferę ciepła i serdeczności.

Po zakończeniu części oficjalnej, gości poproszono na bardzo skromny poczęstunek a my z wypiekami na twarzy rozeszliśmy się do domów, by ponownie spotkać się o godzinie 17?? na wspólny wyjazd do Wrocławia do Teatru Muzycznego na spektakl ” Księżniczka Czardasza”.

Michalczyk Stanisława

Dodaj komentarz