Wycieczka do Bawarii 2012

 

Bawaria – w alpejskiej krainie baśniowych zamków

W dniach 22.09. 28.09. byliśmy na pięknej wycieczce w Bawarii.
Bawaria  jest nie tylko największym i najzamożniejszym krajem związkowym Republiki Federalnej Niemiec. Jest również niewątpliwie krajem najpiękniejszym. Odbyliśmy podróż pełną wrażeń wizualnych , począwszy od wizyty w Mieście Mozarta Salzburgu i przejazd autostradą alpejską nad przepięknym Jeziorem Chiemsee, poprzez pobyt w spokojnych i wyciszonych górskich okolicach bawarskich, gdzie dominują zieleń górskich lasów, błękit alpejskich jezior oraz piękne zameczki budowane na skałach przez słynnego króla Ludwika II Bawarskiego, zwanego Szalonym. Zwiedziliśmy zamki: Hohenschwangau,  Neuschwanstein oraz Linderhof.
Byliśmy w stolicy sportów zimowych w Garmisch Partenkirchen, przejechaliśmy piękną trasą alpejskich jezior górskich Eibsee. Wjechaliśmy kolejką linową na najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze (2.965  m n.p.m.) skąd rozciągał się widok na pięć  krajów alpejskich: Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Włochy i Francję. Z zacisznych wiosek i miasteczek przenieśliśmy się do pełnej zgiełku i ludzi stolicy Bawarii  Monachium. Zakosztowaliśmy bawarskiego życia  w wielkiej metropolii, spróbowaliśmy piwa w mieście Oktoberfestu i podziwialiśmy panoramę miasta z trzystumetrowej wieży olimpijskiej.
Po bawarskim wieczorku folklorystycznym z tradycyjnymi bawarskimi daniami, piwem i regionalna muzyką z pewnością każdy z nas na zawsze zapamięta.
Wspomnienia w obiektywie fotografa , zdjęcia wykonane przez naszą koleżankę Jadzię Rucińską.

Możliwość komentowania została wyłączona.