Wycieczka do Krakowa

15 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa.

Skorzystaliśmy z propozycji Ministra Kultury, który zafundował w listopadzie emerytom bezpłatne wejścia do znanych polskich zamków.My wybraliśmy Kraków.

Pani Joanna – przewodniczka , ciekawie i obszernie opowiedziała nam historię Wzgórza Wawelskiego. Na Wawelu zwiedziliśmy: komnaty królewskie, kaplicę i wszyscy wdrapaliśmy się na dzwon Zygmunta. Ze zdziwieniem i podziwem obserwowaliśmy grupę przedszkolaków zwiedzających Wawel. wysłuchaliśmy też krótkiego koncertu muzyki dawnej w wykonaniu studentów akademii muzycznej.

Następnym etapem naszej wycieczki był Kazimierz – dzielnica Krakowa. Po drodze zwiedziliśmy Kościół  na Skałce. Usłyszeliśmy jego historię od momentu powstania do czasów najnowszych. W drodze na Kazimierz Żydowski przeszliśmy przez Kazimierz Katolicki z jego  zabytkami, o których pięknie i dokładnie opowiadała pani przewodnik. Na Kazimierzu Żydowskim zwiedziliśmy Synagogę i cmentarz. Na ulicy Szerokiej, przy której mieści się dom Heleny Rubinstein poznaliśmy Jej historię.

Na tym zakończyliśmy zwiedzanie i podjechaliśmy do Rynku, gdzie zwiedziliśmy Kościół Mariacki i Sukiennice. Po dokonaniu zakupów udaliśmy się w drogę powrotną do Strzelina. Wycieczka była bardzo udana – niektórzy byli pierwszy raz w Krakowie, niektórzy pierwszy raz byli na Kazimierzu a jeszcze inni przypomnieli sobie krakowskie zabytki. Wszystko to opisała Kasia Ostrowska – Dusza a zdjęcia zrobiła Jadzia Rucińska.

(2012/2013)

Możliwość komentowania została wyłączona.