Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013

 

Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013

Strzeliński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny, już siódmy rok swojej działalności.
24 października 2012r. w auli Gimnazjum Nr 2 w Strzelinie 60 słuchaczy zaingerowało nowy rok akademicki. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego wysłuchania pieśni Gaudeamus. Minutą ciszy zebrani uczcili pamięć naszej uniwersyteckiej koleżanki Tosi Bednarz. Następnie prezes UTW Mirosława Czujewicz powitała gości, studentów, strzelińskie media  oraz przedstawiła cel i przebieg uroczystości.
Gośćmi honorowymi uroczystości były: Burmistrz Strzelina Pani Dorota Pawnuk, Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Strzelinie Pani Krystyna Pieńkos, oraz Pani Jolanta Szwalbe , która wygłosiła wykład inauguracyjny pt.  Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.
W części oficjalnej głos zabrała Burmistrz Strzelina Pani Dorota Pawnuk.
Pani Burmistrz podziękowała zebranym za aktywność, życzyła zrealizowania wyznaczonych planów, a także zdrowia, by studenci strzelińskiego uniwersytetu mogli jak najdłużej przynosić dumę gminie.
Dyrektor Gimnazjum Nr 2 Pani Krystyna Pieńkos podkreśliła ogromne znaczenie współpracy międzypokoleniowej pomiędzy uczniami gimnazjum i studentami UTW. Oto słowa Pani Dyrektor przekazane w liście gratulacyjnym w imieniu społeczności szkolnej.
Tradycją naszej szkoły jest podtrzymywanie relacji mistrz  uczeń. Dla nas to wielki zaszczyt, że państwa grono chce patronować wysiłkom wychowawczym naszej szkoły. Przekaz zasad, wartości etycznych i moralnych życia prywatnego i obywatelskiego jest nieocenioną wartością a aktywność, która charakteryzuje państwa jest wzorem dla wszystkich uczniów. Dzięki takim przykładom możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość i mieć nadzieję, że bogactwo waszych zróżnicowanych doświadczeń stanie się dla nas skarbnicą, z której będziemy czerpać przykłady i wzory naszego samorozwoju.
W drugiej części spotkania inauguracyjny wykład wygłosiła pani Jolanta Szwalbe. Wykładowczyni przekonywała zebranych, że bez względu na wiek należy wierzyć w siebie, słuchać swojej intuicji i realizować swoje marzenia. Autorka przybliżyła zebranym sylwetki kilku ciekawych osobistości, które  samodzielnie pokonały swoje słabości, spełniły swoje marzenia i pomogli innym. W wykładzie przytaczała inspirujące cytaty, sentencje, aforyzmy, przysłowia i wypowiedzi o bogactwie, pracy, decyzjach, czasie, sukcesie, działaniu, życiu i przyszłości. W ocenie studentów wykład był bardzo interesujący
W mniej oficjalnej części spotkania , przy kawie i ciastku studenci ustalali harmonogram zajęć na najbliższy semestr nowego roku akademickiego.
Tematyka zajęć dostosowana będzie do zgłaszanych potrzeb. Jest to doskonały sposób spędzania wolnego czasu poprzez samorealizację.
Nasza koleżanka Jadzia Rucińska  zrobiła z tej uroczystości  ciekawe zdjęcia. Dziękujemy Ci Jadziu, jesteś wspaniałą fotoreporterką. Brawo i wielkie dzięki!!!.

Możliwość komentowania została wyłączona.