60 słodkich całusków

60 słodkich całusków

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest placówką w której odnajdujemy radość życia, nowych przyjaciół, panuje miła i serdeczna atmosfera, uśmiechamy się do siebie a przede wszystkim realizujemy i poszerzamy swoje zainteresowania.

Jeden raz w miesiącu słuchamy wykładów, jeden raz w tygodniu spotykamy się na gimnastyce ogólnorozwojowej, języku niemieckim, angielskim, chórze, zajęciach teatralnych i komputerowych co miesiąc jeździmy na wycieczki a codzienne chodzimy na wspólne spacery. Nie chcemy nikomu narzucać sposobu spędzania wolnego czasu dlatego też każdy wnosi cegiełkę pomysłów do naszej Uczelni.

Byliśmy w Brzegu, Mosznej, Górze św. Anny, Głogówku, Wojsławicach, Świdnicy, zwiedziliśmy Wzgórza Strzelińskie, a w Czechach Skalne Miasto. Zorganizowaliśmy wyjazd do Groty Solnej we Wrocławiu / zadbaliśmy o swoje gardła poprzez inhalacje/.

Mieliśmy 5 dniową wycieczkę do Lwowa a tam zwiedziliśmy Krzemieniec, Olesko, Ławrę Poczajowską, cmentarz Orląt Lwowskich i Łyczakowski a ostatnio wybraliśmy się na wycieczkę „Śladami Jana Pawła II” i zwiedziliśmy Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Oświęcim, Zakopane, Wieliczkę, Kraków i Łagiewniki.

Nawiązaliśmy kontakty z innymi Uniwersytetami Trzeciego Wieku min. we Wrocławiu, Brzegu, Obornikach Śląskich, Bielawie oraz we Lwowie

Naszą inauguracją zainteresowaliśmy media wrocławskie:TVP3, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska oraz strzelińskie: Telewizja Strzelin, Słowo Regionu.

Uniwersytet liczy obecnie 60 studentów i ciągle się rozwija – cieszy to – bo gdy wrócę pamięcią wstecz była nas tylko garstka zapaleńców oraz twórczyni tego pomysłu Małgosia Mendak. Od samego początku całym swoim sercem wspierał nas burmistrz miasta i gminy Jerzy Matusiak. Nie mogę pominąć Panie dr Walentynę Wnuk i mgr Stanisławę Warmus z UTW z Wrocławia oraz zaprzyjaźnionych Uniwersytetów z Brzegu i Obornik Śląskich bez was drogie Panie i Panowie nie byłoby nas w tym szacownym gronie.

Pozwolę sobie przytoczyć niektóre słowa wypowiedziane przez studentów odnotowane przez media: łączy nas nie tylko wiek ale i uśmiech na twarzach, nareszcie czuję się potrzebna, to najlepsze co mogło mnie spotkać, znowu mam w życiu jakiś cel ?? itp.

Dzisiaj ze względu na czas, który nas goni w imieniu wszystkich studentów ich rodzin i sympatyków bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy a od nas studentów dostajecie 60 słodkich całusków ze szczerego serca.

Jan Paweł II powiedział ” Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym się dzieli z innymi”

Grobelna Krystyna

Przewodnicząca Komitetu Założycielskiego

Dodaj komentarz