DZIEŃ WIOSNY W UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU WE WROCŁAWIU

ZOFIA MOGILNICKA
Gazeta Brzeska
Dzień Wiosny w Uniwersytecie Trzeciego Wieku we Wrocławiu
Poniedziałek 21 marca 2005r. był dniem powitania wiosny, imprezy od lat uroczyście obchodzonej we wrocławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Na imprezę złożył się montaż słowno-muzyczny przygotowany i wykonany przez słuchaczy UTW. Było odświętnie i kolorowo. Wiersze i śpiewane przez chór piosenki opiewały uroki tej najpiękniejszej pory roku. W większości były to teksty własne słuchaczy.
Duża aula Uniwersytetu Wrocławskiego była wypełniona po brzegi. Poza słuchaczami z Wrocławia na uroczystość przyjechała liczna delegacja z UTW ze Strzelina, Brzegu oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z Wrocławia. Miło było patrzeć i podziwiać, ile ludzi włączyło się w przygotowanie tej niecodziennej imprezy. Podziw budziły kolorowe spódnice chórzystek przystrojone w bukiety kwiatów spotykanych w polskim pejzażu. Na scenie auli zlokalizowano wystawę prac słuchaczy UTW.
Ileż tam było przepięknych obrazów w różnych technikach, kobierców tkanych, na jedwabiu, płótnie, przepięknych serwet, serwetek, torebek, abażurów, kapeluszy… Bogactwo kolorów, pomysłów, talentu i pracowitości. Dla ilu ludzi w wieku senioralnym był to dzień wzruszeń, wielkich przeżyć, dzień bardzo ważny, bardzo uroczysty.
Ludzie ci udowadniają, iż mimo upływu lat i przeciwności losu, które ich spotykają, są ciągle młodzi duchem, ciągle komuś potrzebni, zauważani i podziwiani przez innych. Świadczyły o tym promienne, pogodne twarze, wesołe oczy i dzielona z innymi radość. W przygotowanie programu włączyli się pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z Wrocławia, często zaawansowani wiekiem. I ja tam byłam, rozkoszowałam się radosnymi rytmami piosenek, subtelnością poezji, dobrym poziomem wykonania. Wrocławski chór prowadzi młody absolwent Akademii Muzycznej z Wrocławia. Po imprezie nie zabrakło smakowitych ciast, mazurków i makowców. Pomysłów, pracowitości i młodego ducha młodzi wiekiem mogą tylko pozazdrościć!

Dodaj komentarz