W atmosferze powagi i szczęścia

W atmosferze powagi i szczęścia

W dniu 4 listopada 2005 roku w uroczystej atmosferze powagi odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelinie. Uroczystość tego rodzaju miała miejsce po raz pierwszy w powojennej historii regionu strzelińskiego. W uroczystości oprócz studentów licznie uczestniczyli zaproszeni goście. Miłym akcentem była obecność przedstawicieli Uniwersytetów z Wrocławia i Brzegu. Inauguracyjny wykład wygłosiła dr Grażyna Dąbrowska z AWF we Wrocławiu o znaczeniu ruchu w naszym wieku.

Pozytywne opinie o naszej uroczystości odebraliśmy od osób z różnych miejscowości Dolnego Śląska po wyemitowaniu w popołudniowych audycjach TVP 3 z Wrocławia informacji z przebiegu uroczystości inauguracyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelinie.

To, że dzisiaj usłyszałem Gaudeamus jest wielkim świętem dla Lwowiania i radością że znaleźli się ludzie którzy podarowali swe serce, radość i szczęście bycia razem w poszukiwaniu mądrości i szacunku dla drugiego człowieka a są nimi Państwo Małgorzata i Julian Mendakowie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Jerzy Matusiak bez którego pomocy, poparcia i przychylności trudno byłoby mówić o szczęściu.

Chorąży Bolesław

Dodaj komentarz