Strzelin ma uniwersytet

W miniony piątek rozpoczął się rok akademicki

Strzelin ma uniwersytet

Pieśnią Gaudeamus w wykonaniu chóru Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczęła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelinie. W uroczystości, która miała miejsce 4 listopada w sali konferencyjnej U rzędu Miasta i Gminy w Strzelinie, wzięli udział studenci ? seniorzy, autorka projektu Małgorzata Mendak oraz zaproszeni goście: przedstawi-ciele władz samorządowych ze starostą Aleksandrem Bekiem i burmistrzem Jerzym Matusiakiem na czele, duchowieństwo, lokalni przedsiębiorcy i przedstawiciele różnych instytucji. Nie zabrakło także studentów z zaprzyjaźnionych uniwersytetów Wrocławia i Brzegu. Wszystkich przybyłych na inaugurację powitała Mirosława Czujewicz Prezes UTW w Strzelinie. Głos zabrał też starosta Aleksander Bek gratulując pomysłu autorce projektu oraz studentom życzył, aby nowa placówka w powiecie przetrwała wiele lat. Wiele ciepłych słów skierował ,również burmistrz Jerzy Matusiak.. Autorka projektu Małgorzata Mendak –

stwierdziła, że jest dzisiaj bardzo szczęśliwa, bo spełniło się jej marzenie Było z tym wiele problemów, ale udało się. Jesteśmy tu wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i szczęśliwi, że powstało coś, co pozwoli na rozwinięcie skrzydeł ludziom, którzy mają dużo wolnego czasu.

Muszę powiedzieć, że na pewno sama bym tego nie zrobiła, pomagało w realizacji tego przedsięwzięcia wielu ludzi. Chciałabym im wszystkim serdecznie podziękować a szczególnie dr Walentynie Wnuk, burmistrzowi Jerzemu Matusiakowi , Krystynie Grobelnej, Kazimierze Dragańczuk, Władysławowi Marcinowskiemu, Mirosławie Czujewicz i życzyć dużo wytrwałości w dalszej pracy nad rozwijaniem tego uniwersytetu. Specjalnie na uroczystość program artystyczny przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie pod kierownictwem nauczycieli: Teresy Stykowskiej , Anny Piskorz- Knopik, Haliny Wasielewskiej, Aurelii Nowakowskiej i Edwina Krzesaja. Była radość, wzruszenie, była też satysfakcja z udziału w tym przedsięwzięciu. Nie kryli tych emocji ani uczniowie, ani nauczyciele, ani Ci, dla których dzieci przygotowały swój występ. Słowa wstępu wypowiedziane przez uczennicę zawierały całą moc i siłę prawdy o człowieku tym, który odnajduje sens istnienia poprzez działanie, czynienie dobra. Jak ważne są to sprawy dla każdego z nas potwierdziła obecność przedstawicieli władz świeckich i kościelnych na inauguracji. Po występie przyszedł czas na wykład inauguracyjny, który wygłosiła dr Grażyna Dąbrowska z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Miłym akcentem było ogłoszenie, iż ks. prałat Jan Tympalski został honorowym członkiem strzelińskiego uniwersytetu. Tego samego dnia , o godz. 17oo , studenci – seniorzy pojechali do Teatru Muzycznego ?Kapitol? we Wrocławiu na operetkę pt. ?Księżniczka Czardasza?. Natomiast w sobotę – 5 listopada – w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego o godz.18oo została odprawiona msza święta w intencji wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. (MJM)

Dodaj komentarz