Mam jedno życzenie

Mam jedno życzenie

Mam jedno życzenie – niech nam się to uda. Z wielkim szacunkiem przyjęłam propozycję Zarządu powierzenia mi funkcji Prezesa UTW. Jest to duże wyzwanie, które ciągle budzi we mnie obawy czy podołam temu zadaniu. Myślę, że wyzwala to we mnie również mobilizację do dalszej działalności. Kiedy została ustalona data inauguracji roku akademickiego zaczęły się gorączkowe przygotowania aby to wydarzenie miało właściwa oprawę.

Zarząd pracował intensywnie pod czułym okiem Małgosi i Juliana więc prace przygo-towawcze odbywały się sprawnie. Serdeczne wsparcie, słowa otuchy i pomoc ze strony Burmistrza Pana Jerzego Matusiaka dawały gwarancję powodzenia. W wirze tych przygoto-wań nie było czasu na obawy i wątpliwości takie czysto osobiste. Pojawiły się w przeddzień uroczystości wieczorem: czy dopadnie mnie trema, czy uda się sprawnie poprowadzić całą uroczystość, czy dopiszą zaproszeni goście? Jednego byłam pewna – nie zawiodą studenci.

Kiedy 4 listopada zobaczyłam wypełnioną po brzegi salę konferencyjną Urzędu Miasta i Gminy serce zabiło mi mocno. Patrzyłam ze wzruszeniem na szczęśliwe, uśmiechnięte twarze studentów. Wtedy zrozumiałam, że oto rozpoczął się nowy rozdział w moim i ich życiu. I choć zaczął się w moim przypadku dość nieoczekiwanie i mocno mnie zaskoczył to czuję, że zaczęło się dziać dla mnie coś niesamowitego. Otoczył mnie krąg ludzi, którzy stają się dla mnie ważni. Czuję, że mam z nimi coś dobrego do zrobienia. Podczas prowadzenia uroczystości nie dopadła mnie trema bo skierowane w moją stronę życzliwe spojrzenia koleżanek i kolegów studentów dodawały mi otuchy. To dla nich i z nimi znaczy to samo co razem. Dlatego zrealizujemy zadania, które stoją przed nami. Spełnimy marzenia, których mamy pełne głowy.

Czujewicz – Kulpa Mirosława

I Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelinie

Dodaj komentarz