Wycieczka na Kresy

Zorganizowaliśmy wycieczkę na kresy do Lwowa, Krzemieńca, Oleska, Ławry Poczajowskiej, a po drodze zwiedziliśmy Łańcut i Leżajsk. Wycieczka bardzo udana, 51 osób zwiedziło Ukrainę oraz swoje rodzinne strony.
Wzruszająca chwila to składanie wieńca na grobie  ?Nieznanego Żołnierza? ? dziękujemy p. Kazi Dragańczuk za piękny wieniec od całej grupy.
Niezapomniane wrażenia pozostawiły zabytki Lwowa, Krzemieńca, Oleska i ślady polskości a największe przepiękna Ławra Poczajowska ( sanktuarium maryjne prawosławne ). Miłym akcentem była ?Kapela Lwowska?, która umiliła nam cały wieczór.
W drodze powrotnej niestrudzone organizatorki Krysia Grobelna i Kazia Dragańczuk zorganizowały konkurs ?Powtórzenie wiadomości o Lwowie? zakończony wręczeniem nagród dla każdego uczestnika.
Pani Prezes UTW Mirosława Czujewicz wraz z delegacją złożyła zaproszenie do współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Urzędem Miasta i Gminy w Strzelinie w Urzędzie Miejskim  Lwowa, w Uniwersytecie Trzeciego Wieku we Lwowie oraz w Kurii Lwowskiej.

Dodaj komentarz